Forum www.zdrowykraj.fora.pl Strona Główna www.zdrowykraj.fora.pl
Uzdrowienie chorego kraju.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Konkordat.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zdrowykraj.fora.pl Strona Główna -> PROGRAM - SELEKTYWNA RZECZOWA DYSKUSJA / Finansowanie Kościołów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zdrowykraj
AdministratorDołączył: 13 Maj 2012
Posty: 334
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 0:09, 29 Lip 2012    Temat postu: Konkordat.

Konkordat (łac. concordatum: uzgodniony) – umowa międzynarodowa zawierana między państwem a Stolicą Apostolską, regulująca sprawy interesujące obie strony (pozycja Kościoła katolickiego w danym państwie, zapewnienie wolności nauczania religii i wypełniania swojej misji, kwestie własności, ważności małżeństw sakramentalnych, wpływu władz państwowych na obsadę stolic biskupich itp.). Ponadto nazwa konkordat używana jest również jako nazwa techniczna na oznaczenie jakiejkolwiek umowy dwustronnej pomiędzy władzą kościelną i państwową[1].

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomasz.s@uniapolska.pl
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 76
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Skarżysko - Kamienna

PostWysłany: Pon 8:52, 30 Lip 2012    Temat postu:

Konkordat (w moim przekonaniu) działa na szkodę Polsce i Polakom. Ogromne rzesze środków finansowych przekazywanych przedstawicielom Watykanu zamieszkujących ziemie Polskie, wszelkie wpływy i przywileje doprowadziły do rozpasania kleru i wyrobiły w nich przekonanie ze w naszym kraju wszystko im wolno. O co nie poproszą dostają z nawiązką.
Na szczęście dla ludzi w Europie zwłaszcza po II wojnie światowej pozycja kościoła znacznie osłabła, a rządy doprowadziły do wyraźnego rozdziału kościoła od państwa. W Europie, ale nie w Polsce. Tutaj kościół nadal jest u steru władzy. Cóż z tego, że nie oficjalnie? Obecnie jesteśmy bardziej katolickim krajem niż tradycyjnie kościelna Hiszpania, czy Włochy z Watykanem. Nasi politycy są na tyle ciemnymi i zaściankowymi ludźmi, że boją się narażać władzom kościelnym, co doprowadza do zupełnych absurdów, takich jak:
- religia w szkołach i to w wymiarze dwóch godzin tygodniowo, podczas gdy o wiele przydatniejsze do rozwoju młodych ludzi przedmioty mają jedną godzinę tygodniowo;
- liczenie oceny z religii do średniej na świadectwie, gdy religia jest rzekomo nieobowiązkowym przedmiotem; To stawia religię katolicką ponad inne religie, co jest w niezgodzie z obowiązującym prawem;
- zwolnienie od podatków nawet firmy gospodarcze prowadzone przez kościół, co stawia je ponad prawem i stwarza nierówność podmiotów gospodarczych. Działając w takich warunkach nie trudno zbudować rydzykowską potęgę gospodarczą;
- zupełnie bezkarne dyktowanie cen za usługi kościelno-parafialne i wmawianie ludziom, iż nie ma przymusu płacenia.
- wydawanie bez oglądanie się na skutki dla mieszkańców, zgody na wyprowadzanie uroczystości kościelnych poza obręby świątyń. Paraliżuje to lub utrudnia ruch w miejscowościach oraz angażuje znaczne siły bezpieczeństwa do zabezpieczania uroczystości niepaństwowych. Zabezpieczających opłaca zaś Państwo. Dlaczego ktoś ma utrudnione poruszanie się po miejscowości tylko dlatego, że jedna z obowiązujących religii robi sobie swoje uroczystości?!
- oddawanie ziem i nieruchomości rzekomo należących do kościoła bez oglądania się na fakt iż majątek już raz został spłacony lub prawowicie odebrany. Darowanie ziemi kościołowi, która nigdy do kościoła nie należała przez Prezydenta na uchodźctwie i usankcjonowanie tego faktu przez władze świeckie;
- uznawanie jako ostatecznego rozstrzygnięcie głosu kościoła w sprawach obiektów, którymi kościół jedynie zarządza a nie jest właścicielem(vide pochówek L. Kaczyńskiego z małżonką w Katedrze Wawelskiej - prezydenta miernego i niczym nie zasłużonego). Nie było polityka, który powiedział by jasno i dobitnie jak wielką głupotą popisał się kard. Dziwisz robiąc pośmiewisko z Wawelu, siebie(to mały problem) i dzieląc naród.
- zapraszanie na nawet najbardziej bzdurne wydarzenia – przedstawicieli kościoła w celu poświęcenia czegoś tam. Oczywiście przez kapłana katolickiego, bo kapłan innej religii jest w Polsce niegodzien tego uczynić.
- dopuszczenie do powstania i tolerowanie sekty księdza Rydzyka, który nawołuje do nienawiści pomiędzy ludźmi i szerzy przemoc w stosunku do ludzi inaczej myślących-nawet katolików. Nie reagowanie organów ścigania na obrażanie głowy państwa przez ks. Rydzyka przy jednoczesnym ściganiu jakiegoś pijaczka za rzekomą obrazę czci prezydenta.
Nie jestem wrogiem religii czy któregokolwiek kościoła, choć uważam, że religia i polityka są bardzo szkodliwymi wymysłami służącymi do zniewalania ludzi. Uważam, jednakże, iż kościół powinien zajmować się tylko religią i pracą duchową ze społeczeństwem. Nie mam też nic przeciwko temu, aby kościół prowadził działalność gospodarczą, ale na równych zasadach z innymi. Inaczej kościół staje się jedną z partii politycznych, a to jest niedopuszczalne zarówno z punktu widzenia prawa świeckiego jak i kanonicznego. Uważam, że tolerowanie w dalszym ciągu obecnego stanu rzeczy doprowadzi do stworzenia państwa wyznaniowego na wzór państw islamskich, a to zagraża wszelkim wolnościom człowieka.
Cytat z INTERIA.PL:
Kłamstwo, bogactwo, pedofilia, arogancja to synonimy dzisiejszego Kościoła katolickiego.
Często ledwie się urodzimy, a rodzice niosą nas do kościoła byśmy zostali ochrzczeni. Od tego momentu stajemy się być może naszej woli chrześcijanami i najczęściej katolikami. Doroślejemy i zwykle podtrzymując tradycje rodzinna tkwimy w kościele. Przyjmujemy kolejne sakramenty, a to dlatego, że jesteśmy za młodzi by samodzielnie podejmować decyzje, bo zazdrościmy kolegom i koleżankom chociażby całej otoczki towarzyszącej pierwszej komunii, kuszą nas też prezenty, o których wiemy od starszych dzieci, czujemy potrzebę bycia w centrum uwagi jako dziecko.
Po latach idziemy do bierzmowania, bo robią to nasi przyjaciele ze szkoły i podwórka, czasami bo nie wiadomo jak sprzeciwić się rodzicom. Niektórzy z nas zawierają kościelne śluby ponieważ oczekuje od nas tego rodzina. I tak niemal od urodzenia wtapiamy się we wspólnotę katolicką często zupełnie nie identyfikując się z nią. Stajemy się podobni do naszych rodziców i dziadków. Wiedzy niby mamy więcej od nich, ale tradycja jest tradycją i niesiemy swoje dzieci do ochrzczenia.
Jedynie będąc świadkami dyskusji na tematy Kościoła katolickiego, pedofilii w nim, spraw związanych z jego finansami zaczynamy się zastanawiać: cóż to jest ten Kościół, czasami nawet nachodzi nas myśl, dlaczego do niego należymy. Jednak dalej pozostajemy katolikami, bo Bóg, Jezus itp. Jakby Kościół katolicki miał wyłączność do głoszenia Pisma Świętego. Dostrzegamy nawet sprzeczności panujące w naszym kościele. Drażni nas powszechne łamanie rad ewangelicznych przez kapłanów, chociaż to właśnie one są drogą, którą wybrali. Jest ich jedynie trzy: dobrowolne ubóstwo, celibat, i posłuszeństwo.
Życie według tych trzech rad ewangelicznych czyni świeckiego katolika kapłanem. Wystarczy wejść do kościoła, by rada o dobrowolnym ubóstwie legła w gruzach. Każdy z wiernych chciałby przebywać w takim ubóstwie często kipiącym od złota. Wielu z nas widzi samochody naszych księży i można pomyśleć wówczas, że coś z tym dobrowolnym ubóstwem kleru jest nie tak. Kościół tworzą ludzie, świeccy i księża, ale tylko ta druga grupa na co dzień otacza się przepychem. Ciężko jest znaleźć wręcz chudego starszego księdza, o biskupach i kardynałach nie wspomnę. Nie sądzę by tyli z ubóstwa i biedy. Patrząc na takiego osobnika, odzianego w bogate ornaty, otoczonego bogactwem, głoszącego Słowo Boże podczas mszy, głoszącego kazanie, w którym często zwraca się do wiernych z apelami o pomoc finansową, o konieczność dzielenia się tym, co mamy z innymi, o udzielanie pomocy potrzebującym, można zastanowić się, o co w tym wszystkim chodzi? Mnie do głowy w takich momentach przychodzi jedna myśl: to nie ksiądz, nie kapłan, nie pasterz - to mistrz hipokryzji, to manipulant. Dlaczego nie zdejmie z siebie tego ornatu i nie przekaże go najbiedniejszej osobie w kościele, dlaczego nie zaprosi najuboższych będących na mszy na obiad po niej, dlaczego żebranej tacy nie przekaże modlącej się w tym czasie samotnej matce?
Odpowiedź jest prosta. Łatwiej dzielić i rozdawać cudze niż swoje. Tylko jak takie postępowanie ma się do głoszonych przez takiego człowieka nauk Jezusa? Nijak, stoi w zupełnej sprzeczności. Kościół tłumaczy rade ubóstwa, jako rezygnacja z majątku osobistego. Niezłe przekłamanie. W ten sposób każdy z nas jest ubogi. Domy, samochody i pieniądze w konsekwencji zostawiamy naszym potomkom zupełnie jak księża swoim następcom. Nie pamiętam z Biblii by Jezus pozostawił jakieś dobra doczesne swoim apostołom. Pamiętam natomiast przypowieść o uchu igielnym, w której Jezus oznajmił, iż prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty dostanie się do nieba. Kościół katolicki znalazł wyjście z tej sytuacji. Po prostu nie podaje swoich oficjalnych dochodów, a jedynie informuje, że nie jest tak bogaty jak się ludziom wydaje.
Mamy ludzie omamy! Pewnie od kadzidła. Te samochody to rowery zwykłe, brzuchy księży to puchlina głodowa, a złocenia w kościołach są żółtą farbą, w Licheniu powstaje dom samotnej matki, a w Warszawie za miliony buduje się schronisko dla bezdomnych, a nie świątynie. Watykan, który pokazuje się nam w telewizji, to jedynie efekt pracy grafików komputerowych.
Celibat jest fikcją. Nie jest już nawet tajemnicą poliszynela, że wielu księży posiada nieformalne żony i dzieci, a ci którzy ponoć ich nie posiadają, w większości lepiej to ukrywają. Czy celibat jest dobrem czy złem nie moja sprawa, tak samo jak czy pedofilia jest chorobą czy przestępstwem. Istnieje i obowiązuje. Wydaje się, że po to by księża go przestrzegali, a nie łamali. Skoro łamią to jakim prawem nakazują innym przestrzegać praw kościelnych. To tak jakby czynny złodziej nauczał, że kraść nie wolno i próbował swoja postawą dawać przykład. Jedyną z rad ewangelicznych, której przestrzega kler jest ta mówiąca o posłuszeństwie. Myliłby się ktoś myśląc, iż dotyczy ono posłuszeństwa wobec Boga i Słowa Bożego. To posłuszeństwo odnosi się ni mniej ni więcej do podporządkowania się przełożonym. I w tym momencie staje się jasne, dlaczego kler jedynie tej rady pilnie przestrzega. Kto z nas nie podporządkowałby się takiemu przełożonemu, który umożliwia nam życie w luksusie, w beztrosce, chroniącego nas przed trudami, przymykającemu oko na naszą nielegalną żonę i dzieci, broniącego nas przed oskarżeniami o pedofilię.
Na koniec takich rozważań nachodzi mnie zawsze wątpliwość: do jakiego ja Kościoła należę, bo z Bogiem i Jezusem ten mój, katolicki ma bardzo mało wspólnego. Jednak zapewne będę w nim tkwił pełen wątpliwości jak moi rodzice, dziadkowie i pradziadkowie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fin
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 282
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 23:26, 30 Lip 2012    Temat postu:

Naskrobałeś, aż nie wiadomo do czego się odnieść Smile
tomasz.s@uniapolska.pl napisał:
Konkordat (w moim przekonaniu) działa na szkodę Polsce i Polakom. Ogromne rzesze środków finansowych przekazywanych przedstawicielom Watykanu zamieszkujących ziemie Polskie, wszelkie wpływy i przywileje doprowadziły do rozpasania kleru i wyrobiły w nich przekonanie ze w naszym kraju wszystko im wolno. O co nie poproszą dostają z nawiązką.

Ja znam zbyt wielu "spoko" księży żeby zgodzić się z tą opinią w całości
tomasz.s@uniapolska.pl napisał:

Na szczęście dla ludzi w Europie zwłaszcza po II wojnie światowej pozycja kościoła znacznie osłabła, a rządy doprowadziły do wyraźnego rozdziału kościoła od państwa. W Europie, ale nie w Polsce. Tutaj kościół nadal jest u steru władzy.

Noo, byli u władzy zwłaszcza za PRL-u.
Gdyby nie KK być może PRL trwałby dalej?
tomasz.s@uniapolska.pl napisał:

Cóż z tego, że nie oficjalnie? Obecnie jesteśmy bardziej katolickim krajem niż tradycyjnie kościelna Hiszpania, czy Włochy z Watykanem.

Wtedy gdy Polska była chrześcijańska Hiszpania była bardziej islamska.
tomasz.s@uniapolska.pl napisał:

Nasi politycy są na tyle ciemnymi i zaściankowymi ludźmi, że boją się narażać władzom kościelnym

Nasi politycy umieją liczyć głosy, skoro się nie narażają KK tzn. że większość wyborców by ich za to ukarała.
tomasz.s@uniapolska.pl napisał:

, co doprowadza do zupełnych absurdów, takich jak:

- religia w szkołach i to w wymiarze dwóch godzin tygodniowo, podczas gdy o wiele przydatniejsze do rozwoju młodych ludzi przedmioty mają jedną godzinę tygodniowo;

Jedna wystarczy
tomasz.s@uniapolska.pl napisał:

- liczenie oceny z religii do średniej na świadectwie, gdy religia jest rzekomo nieobowiązkowym przedmiotem; To stawia religię katolicką ponad inne religie, co jest w niezgodzie z obowiązującym prawem;

Jestem przeciw liczeniu religii do średniej
tomasz.s@uniapolska.pl napisał:

- zwolnienie od podatków nawet firmy gospodarcze prowadzone przez kościół, co stawia je ponad prawem i stwarza nierówność podmiotów gospodarczych. Działając w takich warunkach nie trudno zbudować rydzykowską potęgę gospodarczą;

Nie znam tematu, a Rydzyk do prześwietlenia, ale głównie za to skąd wziął na początku kasę (plus stocznia). Chociaż znając życie, jakby coś na niego mieli to by dawno było pokazane.
tomasz.s@uniapolska.pl napisał:

- zupełnie bezkarne dyktowanie cen za usługi kościelno-parafialne i wmawianie ludziom, iż nie ma przymusu płacenia.

To się zgadza, można to uregulować
tomasz.s@uniapolska.pl napisał:

- wydawanie bez oglądanie się na skutki dla mieszkańców, zgody na wyprowadzanie uroczystości kościelnych poza obręby świątyń. Paraliżuje to lub utrudnia ruch w miejscowościach oraz angażuje znaczne siły bezpieczeństwa do zabezpieczania uroczystości niepaństwowych. Zabezpieczających opłaca zaś Państwo. Dlaczego ktoś ma utrudnione poruszanie się po miejscowości tylko dlatego, że jedna z obowiązujących religii robi sobie swoje uroczystości?!

Każdy ma prawo demonstrować swoje przekonania/religię i każdą manifestację osłania Policja za co płacisz. Demokracja.
tomasz.s@uniapolska.pl napisał:

- oddawanie ziem i nieruchomości rzekomo należących do kościoła bez oglądania się na fakt iż majątek już raz został spłacony lub prawowicie odebrany. Darowanie ziemi kościołowi, która nigdy do kościoła nie należała przez Prezydenta na uchodźctwie i usankcjonowanie tego faktu przez władze świeckie;

Nie znam tematu, konkretne potwierdzone przykłady?
tomasz.s@uniapolska.pl napisał:

- uznawanie jako ostatecznego rozstrzygnięcie głosu kościoła w sprawach obiektów, którymi kościół jedynie zarządza a nie jest właścicielem(vide pochówek L. Kaczyńskiego z małżonką w Katedrze Wawelskiej - prezydenta miernego i niczym nie zasłużonego).

Zapomniałeś napisać "moim zdaniem". Ocenę prezydentury każdy ma swoją, a po co się "kanalizować"?.
tomasz.s@uniapolska.pl napisał:

Nie było polityka, który powiedział by jasno i dobitnie jak wielką głupotą popisał się kard. Dziwisz robiąc pośmiewisko z Wawelu, siebie(to mały problem) i dzieląc naród.

W ogóle nie rozumiem po co było to zamieszanie i co komu przeszkadzało kto gdzie jest pochowany? Ja osobiście byłem przeciw, ale dać się wkręcać w "dzieląc naród" to mogli tylko Ci co nie znają mediów (i ich metod, to samo z krzyżem pod pałacem). Jak ktoś argumentuje Wawel jako coś wyjątkowego proponuję poczytać historię królów (władców) tam pochowanych i co "dobrego" zrobili dla Polski.
tomasz.s@uniapolska.pl napisał:

- dopuszczenie do powstania i tolerowanie sekty księdza Rydzyka, który nawołuje do nienawiści pomiędzy ludźmi i szerzy przemoc w stosunku do ludzi inaczej myślących-nawet katolików. Nie reagowanie organów ścigania na obrażanie głowy państwa przez ks. Rydzyka przy jednoczesnym ściganiu jakiegoś pijaczka za rzekomą obrazę czci prezydenta.

Jeśli są dowody, to go skazać.
Przeczytaj lepiej co się stało z twórcą strony anty.komor i z tymi co nosili w 2011 transparenty obrażające płemieła.
tomasz.s@uniapolska.pl napisał:

... Uważam, że tolerowanie w dalszym ciągu obecnego stanu rzeczy doprowadzi do stworzenia państwa wyznaniowego na wzór państw islamskich, a to zagraża wszelkim wolnościom człowieka.

Baaardzo daleko idące wnioski, zwłaszcza, że trwamy tak od 1000 lat i nic.

fin


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomasz.s@uniapolska.pl
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 76
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Skarżysko - Kamienna

PostWysłany: Wto 14:24, 31 Lip 2012    Temat postu:

Ja naskrobałem ale ty nie gorzej Smile
Czy nie uważasz, (szczerze) że KK w Polsce powinien znać swoje miejsce w szeregu i zajmować się tym do czego został powołany przy zakładaniu i co głosi?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fin
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 282
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 15:01, 31 Lip 2012    Temat postu:

tomasz.s@uniapolska.pl napisał:
Ja naskrobałem ale ty nie gorzej Smile

No rozumiem, że spodziewałeś się odpowiedzi, więc odpowiedziałem Smile
tomasz.s@uniapolska.pl napisał:

Czy nie uważasz, (szczerze) że KK w Polsce powinien znać swoje miejsce w szeregu i zajmować się tym do czego został powołany przy zakładaniu i co głosi?

Nie wiem co masz na myśli. Mi on w niczym nie przeszkadza i to wcale nie oznacza, że we wszystkim muszę się z nim zgadzać.

fin


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomasz.s@uniapolska.pl
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 76
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Skarżysko - Kamienna

PostWysłany: Śro 10:09, 01 Sie 2012    Temat postu:

Odnoszę wrażenie że zaczynamy się spierać o różne sprawy nie będące głównym nurtem tematu. Na luźne sprawy możemy pogadać sobie na innych stronach lub skypie. Pozdrawiam

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zdrowykraj
AdministratorDołączył: 13 Maj 2012
Posty: 334
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:50, 01 Sie 2012    Temat postu:

Konkrety Panowie, konkrety.
Co, gdzie, ile?
Ile nas kosztuje konkordat???
Czy to jest w tym???
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez zdrowykraj dnia Śro 20:05, 01 Sie 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomasz.s@uniapolska.pl
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 76
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Skarżysko - Kamienna

PostWysłany: Czw 12:00, 02 Sie 2012    Temat postu:

Proszę konkrety:
[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

może być tego więcej ale nie do tego zmierzam. Swoją walkę z KK prowadzę nie tylko na tym forum. Zmierzam do tego aby choć część tych pieniędzy przeznaczać na wyposażenie klinik i szpitali, na ratowanie zdrowia i życia, na rehabilitacje np. dzieci. Poczytajcie o finansowaniu KK i zastanówcie się czy większej pomocy i wsparcia potrzebują przedstawiciele KK czy w/w dzieci?
życzę miłej lektury i pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
taakamama
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 113
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lędziny

PostWysłany: Śro 9:28, 08 Sie 2012    Temat postu:

Władza i Polska dla katolików? A co z innowiercami Polakami- niekatolikami? Powtórka z inkwizycji?
[link widoczny dla zalogowanych]
Dlatego jestem za rozdzieleniem polityki od wiary!

ot interesy KK w PL.
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez taakamama dnia Śro 17:47, 08 Sie 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zdrowykraj.fora.pl Strona Główna -> PROGRAM - SELEKTYWNA RZECZOWA DYSKUSJA / Finansowanie Kościołów Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin